Výcvik a poradenství

Andrea Pelcová

    Vlastní dva psy, fenku německého ovčáka a psa labradorského retrívra. Se svou fenkou má složenou zkoušku doprovodného psa BH, zkoušku všestranného výcviku psa ZVV1, zkoušku psa obranáře ZPO1, obranářskou speciálku SPr 1, SPr2, SPr3 a dále se připravují na další zkoušky vyšších stupňů. Vlastní chovatelskou stanici německých ovčáků Quality Character. Vystudovala  obor chovatelství se zaměřením na kynologii na ČZA v Humpolci. Má zkušenosti s výcvikem, výchovou, převýchovou, hlídáním a chovem psů. „Už od malička mě to táhlo ke psům, vždy jsem si psa přála, psa jsem si vyprosila až ve svých dvanácti letech, do té doby jsem se zájmem venčila psy sousedům, četla různé knihy o psech a celkově se o toto ušlechtilé zvíře zajímala. Můj první pes mě naučil zodpovědnosti, měla jsem celoroční brigádu, abych psa mohla živit. Díky němu jsem se také dostala k výcviku psů a volba střední školy pro mě potom byla jasná. Vystudovala jsem ČESKOU ZEMĚDĚLSKOU AKADEMII V HUMPOLCI, obor chovatelství se zaměřením na kynologii a úspěšně odmaturovala s mou fenkou Carmen.

    První nabídka v oboru přišla brzy po škole, sedmdesátiletý pán dostal od dcery štěně německého ovčáka, jenže z krásného štěňátka brzy vyrostl obrovský pes, který neměl kázeň a svého starého pána naprosto nerespektoval. Pan Nývlt mě tedy kontaktoval a požádal o pomoc. Ročního psa jsem si tedy vzala na měsíc k sobě a naučila ho všechny potřebné povely, chování ve smečce, ve městě a ke zvířatům. Moc mě potěšilo, když si potom pán pochvaloval obrovskou změnu v chování svého psa.

    Hned potom přišla další nabídka s malým plemenem pejska, který měl být neukázněný, jenže jak se ukázalo, paní prostě nedokázala se svým miláčkem správně komunikovat.

    Po té následovalo dalších několik klientů, kteří chtěli pomoct porozumět svým psím kamarádům, chtěli vědět jak na správnou výživu, výchovu a výcvik. Díky tomu, že jsem studovala obor kynologie, mám spoustu zkušeností s chovem a výcvikem psů.

V říjnu 2015 se mi splnil životní sen a dostala jsem zakázku na výcvik dvou mladých německých ovčáků ve výcvikové škole pro psy International dogschool K9 Luďka Šilhavého, který velmi úspěšně působí v kynologii již od roku 1978. 

Po dokončení této zakázky jsem nastoupila do prestižní veterinární nemocnice AA-Vet v Praze, na pozici veterinární sestry, kde jsem získala neuvěřitelnou spoustu zkušeností v oblasti veterinární medicíny, které mi budou užitečné nejen v chovu psů.